Menu
Menu

Stromy na kolečkách dojely na své další stanoviště

Po několik týdnů lemovaly ulici Technickou v Kampusu Dejvice stromy, které se však 7. září přesunuly na svoji druhou zastávku na Náměstí Interbrigády. Jedná se totiž o tzv. Potulnou alej. Alej s 15 stromky zasazenými do vozíků na kolečkách je projektem Maker Institutu, který je společnou iniciativou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, Českého vysokého učení technického a Národní technické knihovny.

potulna alej cart
cart diagram

“Podobný koncept byl v minulosti úspěšně odzkoušen v několika německých městech,” sdílí zkušenosti Leyla Yunis, ředitelka Maker Institutu, která projekt koordinovala ve Stuttgartu. “Důležitá je i další perspektiva, tedy prosazení změn v obecních vyhláškách, protože ve městech potřebujeme více zeleně,” doplňuje Yunis.

Potulná alej nabízí příležitost kvalitně využít a kultivovat veřejný prostor nejen po stránce environmentální, ale i společenské. Za cíl si klade zejména zlepšení života ve městech prostřednictvím zeleně a vytváření nových veřejných míst k sezení a odpočinku. Důležitým aspektem celého projektu je i přímé zapojení občanů do aktivit, kteří se mohou aktivně podílet a realizovat své nápady.

Stromky můžete na Náměstí Interbrigády navštívit až do 20. října. Poté se přemístí na svoji poslední zastávku - budou zasazeny do země.

potulna alej cart2

potulna alej cart3

V půdě máme zabudované senzory pro měření teploty a vlhkosti půdy. Jsme tak schopni sledovat lokální klimatické podmínky, a zajistit tak našim stromům dostatečný přísun vody. Chcete se podívat na stav našich stromů online? Klikněte zde

Maker Institute, z.ú.

NTK - Národní Technická Knihovna
Technická 2710/6,
160 00 Praha 6
Dejvice
IČ: 08114161
Ústav je zapsán v rejstříku ústavů.

Kontaktní informace

Kontaktujte nás!

  Kontakt

  NTK - Národní Technická Knihovna
  Technická 2710/6,
  160 00 Praha 6
  Dejvice

  Fakturační adresa

  Maker Institute, z.ú.
  Technická 2710/6,
  160 00 Praha 6
  Dejvice
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram