Menu
Menu

O nás

Maker Institute vznikl na základě zájmu studentů i zaměstnanců univerzit Kampusu Dejvice o 3D tisk a další moderní tvůrčí technologie. A také díky dlouhodobému záměru NTK hostit digitální polytechnickou dílnu.

Tyto impulzy vyústily ve společný projekt pod hlavičkou Kampusu Dejvice při setkání Dany Matějovské (Ústav modelového projektování, FA ČVUT), Richarda Nevšímala (Poradenské a kariérní centrum, Oddělení komunikace, VŠCHT), a Martina Svobody ( ředitel NTK) . Zástupcem NTK ve správní radě se nakonec stal Jan Pokorný. Správní rada zvolila Leyla Yunis u ředitelkou institutu.

Společně se rozhodli založit zapsaný ústav, fungující samostatně, ale úzce spolupracující s univerzitami, NTK a dalšími aktéry. Ústav propojí sféru výzkumnou, studentskou, podnikatelskou i veřejnou v otázkách tzv. makers technologií. Cílem je zřídit první veřejný FabLab v Praze Dejvicích – přímo v prostoru NTK a být podporou a domovem zajímavých inovačních projektů.

Smyslem ústavu je připravit zájemcům takové inspirativní prostředí, kde mohou vznikat nápady a nové tvůrčí projekty díky propojení nadšenců různého zaměření.

Maker Institute, z.ú.

NTK - Národní Technická Knihovna
Technická 2710/6,
160 00 Praha 6
Dejvice
IČ: 08114161
Ústav je zapsán v rejstříku ústavů.

Kontaktní informace

Kontaktujte nás!

  Kontakt

  NTK - Národní Technická Knihovna
  Technická 2710/6,
  160 00 Praha 6
  Dejvice

  Fakturační adresa

  Maker Institute, z.ú.
  Technická 2710/6,
  160 00 Praha 6
  Dejvice
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram